Viser 6 svartråde
  • Forfatter
    Indlæg
    • #6776

      Henrik Johnsen
      Deltager

      Halløjsa

      Jeg er frisk på enten at drage ud lørdag aften/nat eller søndag morgen. Jeg har ikke bil så det skal være indenfor cykelrækkevidde af Nørrebro og/eller på s-togsnettet. Hvis du har bil så vil jeg meget gerne splitte benzinregningen i tilfælde af at vi bevæger os væk fra Kbh.området.

      Er meget grøn indenfor faget så jeg tager først og fremmest på ture for at lære, suge viden til mig og få erfaring med udstyret.

      Må jeg i øvrigt have lov at tilføje at jeg synes det her site er superfedt og lærerigt? Og så synes jeg alle herinde skal have stor ros for det miljø og community de har opbygget omkring uv.jagt, det kunne andre hobbyer godt lære noget af.

      Venlig hilsen
      Henrik J.

    • #6779

      jan
      Deltager

      Hej Henrik.
      Nu er jeg lige bil løs de næste 14 dage da bilen er en dele bil med andet familie 🙂
      Men når den lander her igen om 14 dage så skal jeg ud igen , lige gyldig om vind og vejr siger nej gggg

      Men du er velkommen til at tage med hvis du har det er en lille bil så vi kan være 2 med grej.
      Smid mig en SMS 30263862 så giver jeg lyd når jeg skal ud igen, jeg ved godt 14 dage er lidt længe hvis man vil ud, men år jeg har bilen er jeg næsten altid frisk.

      Stederne jeg tager ud er normalt på dybter der hedder 1,5-8 mtr alt efter stedet. Men ligger som regl på de 2-4 mtr. Så der kan alle være med. Og vil gerne hjælpe dig på vej med det jeg kan.

    • #6783

      Erland
      Deltager

      Hej Henrik.
      Jeg tror at jeg er klar til en tur lørdag aften/nat…
      Jeg skal lige undersøge hjemmefronten, og så vender jeg tilbage…..

      Erland

    • #6784

      Henrik Johnsen
      Deltager

      Hej Jan

      Tak for invitationen, jeg smider en sms afsted til dig… og hvad angår at trodse vind og vejr er jeg på linje med dig – indtil en vis grænse. 😛

    • #6785

      Henrik Johnsen
      Deltager

      Jeg tror at jeg er klar til en tur lørdag aften/nat…
      Jeg skal lige undersøge hjemmefronten, og så vender jeg tilbage…..

      Hej Erland

      Det lyder godt. Håber det kan lade sig gøre – ellers er det snart sommer og så finder vi bare nogle andre dage!

      Vh
      Henrik
      mobil 30104185

    • #6848

      Erland
      Deltager

      Har bil i aften!
      Spotforslag modtages gerne!
      Hvis der er nogen der vil med, så skriv her eller SMS mig.
      Regner med at tage afsted ved 9-tiden, så vi kan være i vandet ved halvt-ti-tiden.
      Erland
      29707730

    • #6851

      Henrik Johnsen
      Deltager

      Jeg er på! Hvad angår spot har jeg ikke tjekket vind og vejr de sidste par dage…

Forum er sponseret af

Viser 6 svartråde
  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.