Viser 3 svartråde
  • Forfatter
    Indlæg
    • #9144

      Søren lind
      Deltager

      Hej,
      Jeg er helt ny i UV. Jagt verdenen, så at sige… Har scuba dykket en masse på filippinerne, i takt med at vi har boet der (2000ish dyk), men har dog ikke bevæget mig meget i UV. Jagt.

      Jeg har kigget på noget grej, er der nogen der har erfaring med Picasso grej? Hvordan ser det her ud? http://www.picassouk.co.uk/product/green-camo-package-deal/

      Det eneste af mit gamle grej jeg vil bruge, er blyklodser og kniv.
      Er det me hensigtsmæssigt at sammensætter sin egen pakke? Nogen der evt. Kunne have lyst til at hjælpe med dette?

      Søren

    • #9149

      Da jeg startede med uvjagt (som tidligere flaskedykker som dig) valgte jeg at snakke med Søren fra Sportsbutikken.dk. Han ved lige hvad du skal bruge og ligger prismæssigt fair, og han har også de der begynderpakker man kan sætte sammen som man vil… Jeg ville helt klart starte med at ringe til ham og høre om han kan hjælpe dig med lidt faglig ekspertise!

    • #9167

      Peter Dreier
      Deltager

      Jeg kommer altså til at give samme anbefaling.

      Stort set alt mit udstyr er købt hos Sportsbutikken. Rådgivningen og priserne syntes jeg er en rigtig god grund til at vælge Sørens butik, begynder som erfaren.

      Velkommen til en fantastisk sport/tidsfordriv B)

    • #9169

      Jan Petersen
      Deltager

      Total enig her.
      Startede også hos sportsbutikken, og der kan du se og føle på de ting du køber, fremfor online køb fra udlandet.

Forum er sponseret af

Viser 3 svartråde
  • Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.