-
ForfatterIndlæg
-
-
oktober 18, 2013 kl. 1:58 pm #12543
BjarkeDeltagerMå jeg på det varmeste anbefale at man liiiige køber sig en målsyet Teknodiver dragt. Jeg var inde hos Søren fra sportsbutikken. Proff vejledning, måltagning og super service. I aftes blev dragten så prøvet og den var i den grad pengene værd :oD Rigtig god weekend til alle mand og tak til Søren. Det blev i øvrigt til 7 stk af de flade til deling mellem min makker og jeg. Jeg skal lige tilføje et spørgsmål – hvilke sokker, model tænker jeg her, har den bedst pasform? Jeg har nemlig pt. nogle 2 mm og de er bare ikke varme og tætte nok/dårlig pasform.
Attachments: -
oktober 18, 2013 kl. 4:39 pm #12549
Dan MeyrowitschDeltagerTillykke med den nye dragt!
Jeg ved ikke, hvorvidt der er forskelle mht. pasningsform mellem sok-modeller/fabrikater. Jeg bruger selv en 7mm fra Imersion. De er en anelse for store, men for mig handler det blot om at trække dem helt op, så sidder sokken fint. Om dine finner/fodlommer så passer med en 7mm sok er en anden sag.
-
oktober 18, 2013 kl. 5:18 pm #12553
martin skjoldanDeltagermega misundelig bestilte min dragt i går og søren sagde der nok ville gå 1,5 måned før jeg får den
hvor længe ventede du på din dragt -
oktober 18, 2013 kl. 8:18 pm #12559
-
oktober 18, 2013 kl. 9:39 pm #12564
Michael PovlsenDeltagerJeg skal ikke påstå at jeg er “sokke-ekspert” – men jeg har set at der fås ergonomiske modeller (læs fodformede) Mon ikke de sidder som en drøm. Jeg mener det var på scuba direct jeg så dem.
Når du nu har fået en lækker målsyet dragt, fortjener dine fusser vel også det bedste 🙂 -
oktober 18, 2013 kl. 10:19 pm #12569
BjarkeDeltagermega misundelig bestilte min dragt i går og søren sagde der nok ville gå 1,5 måned før jeg får den
hvor længe ventede du på din dragtÅh jeg kan ikke huske om det var 4-5 uger. Det tager bare tid…. Så brug tiden på at glæde dig, det han du nemlig grund til.
-
oktober 18, 2013 kl. 10:20 pm #12570
BjarkeDeltagerHvor meget skulle man smide for sådan en målsyet dragt?
Du kan se prisen inde på hans hjemmeside. Jeg kan ikke huske det – den er pengene værd 🙂
-
oktober 18, 2013 kl. 10:22 pm #12572
BjarkeDeltagerJeg skal ikke påstå at jeg er “sokke-ekspert” – men jeg har set at der fås ergonomiske modeller (læs fodformede) Mon ikke de sidder som en drøm. Jeg mener det var på scuba direct jeg så dem.
Når du nu har fået en lækker målsyet dragt, fortjener dine fusser vel også det bedste 🙂Det synes jeg nemlig også. Jeg gav 10,- i netto Per par så det er jo ingen herregård.
-
-
ForfatterIndlæg
Forum er sponseret af
- Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.

