-
ForfatterIndlæg
-
-
februar 2, 2013 kl. 7:55 pm #4337
AdministratorKeymasterKære allesammen,
Så fik vi opdateret siden, beklager ventetiden…
For at kunne gøre den endnu bedre hører vi gerne om fejl og mangler, så hold jer endelig ikke tilbage.
På forhånd tak.
Mvh. Søren
UVJægeren.dk -
februar 2, 2013 kl. 9:39 pm #4339
-
februar 3, 2013 kl. 2:46 am #4341
-
februar 3, 2013 kl. 7:16 pm #4342
Klaus FrøslevDeltagerHej Søren.
Ja mit profilbillede forsvandt også. Meeeen, nu er jeg ikke så køn som de fleste brugere på siden her. Så skaden er begrænset.
Satte igår et nyt billede ind.Men tilsyneladende er der også forsvundet billeder i de indlæg folk har lavet foreksempel her: https://www.uvjaegeren.dk/forum/5-harpuner-og-slings/2797-montering-af-line-pa-omer-cayman-2000-75-hjaelp
Det kunne jo ellers være rart for den næste, der måske sidder med et lignende problem.
Klaus
-
februar 3, 2013 kl. 8:12 pm #4343
AdministratorKeymasterFørst og fremmest tak for tilbagemeldinger!
@Predator(og alle andre med samme udfordring) – vi havde lidt tekniske problemer med overflytning af en database, så nogle af jer vi opleve at jeres profil billede mangler. Vi kan desværre ikke genskabe det, men som Klaus siger er det lige til at sætte ind igen. Beklager.
@Klaus – Mange tak for heads up! – Jeg går straks igang med at få det løst.Og bliv endelig ved at skrive i denne tråd, hvis i skulle støde på andet – det hjælper siden til at blive endnu bedtre for os alle.
tak.
//Søren
-
februar 4, 2013 kl. 12:46 am #4345
Mads BroeDeltagerJeg tænkte nok der var en god grund til at jeg ikke kunne finde siden.
Nå, men fedt at den er oppe at køre igen. (indsæt thumbs-up ikon her)Jeg kiggede lige på en af mine gamle tråde, det ser ud som om der er et skaleringproblem her.
Jeg har desværre ingen løsningsforslag da jeg er noget af en hat til det der med de her nymodens datamater, men nu er den da sendt videre.:)EDIT: Ooooh, jeg så lige at der er kommet en hel skudefuld flere sponsorer på siden, lækkert arbejde!
EDIT #2: Det ser ud som om jeg ikke kan kommentere på blogs…:(
-
februar 5, 2013 kl. 6:44 pm #4354
KasparDeltagerJeg har lige forsøgt mig med en opdatering af min blog, og har ikke kunnet få lov til at uploade billeder med den indbyggede media manager…den åbner simpelthen ikke..?
I øvrigt er det rigtig godt at se at der hele tiden kommer små nye tiltag og funktioner til siden…så godt arbejde herfra.
-
februar 5, 2013 kl. 7:55 pm #4355
AdministratorKeymaster@LAX – tak for indput, jeg ser på det asap.
Og ja det skal nok blive helt godt, når vi lige får rettet alle de her små-fejl.
I kan godt forvente masser at lækkerier her i 2013 😉
//Søren
-
februar 5, 2013 kl. 8:38 pm #4357
Jimmy JensenDeltagerSer generelt super fint ud og rigtig godt arbejde!
Jeg synes det lidt ærgeligt funktionen “nyeste i forum” ikke viser det “grønne mræke” mere, altså på de posts som man ikke har læst.
Desuden kan man ikke se “nyeste i forum” når man kommer ind på forum. Det vises kun på “forsiden” hvilket jeg også synes er lidt ærgeligt, da det er en fin og hurtig måde at navigere ind til de nyeste posts.
Håber I forstår hvad jeg mener :dry:
-
februar 5, 2013 kl. 8:42 pm #4358
TureDeltagerSynes det samme som uglevisen…
Kan i genskabe de forskellige billeder i forumtrådende, eller er de tabt?
-
februar 6, 2013 kl. 5:39 pm #4375
Bjørn SætterstrømDeltagerSer generelt super fint ud og rigtig godt arbejde!
Jeg synes det lidt ærgeligt funktionen “nyeste i forum” ikke viser det “grønne mræke” mere, altså på de posts som man ikke har læst.
Desuden kan man ikke se “nyeste i forum” når man kommer ind på forum. Det vises kun på “forsiden” hvilket jeg også synes er lidt ærgeligt, da det er en fin og hurtig måde at navigere ind til de nyeste posts.
Håber I forstår hvad jeg mener :dry:
Jeg er også enig med dette.
-
februar 7, 2013 kl. 12:32 am #4381
-
februar 7, 2013 kl. 3:17 am #4385
Torben HeimbürgerDeltagerDette skulke gerne være rettet, eller har jeg fattet hat af hvad der skrives?
/Morfar
-
februar 7, 2013 kl. 10:28 am #4386
Jimmy JensenDeltager@ morfar. Det er rettet, med undtagelse af når man er inde i forum. Så kan man kun se “online jægere” hvor der før stod “nyeste i forum”. Det vil sige man skal tilbage til forsiden for at bruge “genvejen”
-
februar 7, 2013 kl. 12:17 pm #4387
AdministratorKeymaster“Your wish is my command” 😉
Så skulle det være rettet… super fedt i gider give feedback, blive endelig ved med det.
Og skulle i have ønsker eller mangle noget på siden, så sig endelig frem, så skal vi få det til at ske.
God dag.
mvh.
Søren -
februar 7, 2013 kl. 1:30 pm #4388
Jimmy JensenDeltagerHehe 🙂
Lækkert – godt arbejde!
EDIT: Jeg kunne godt ønske mig en oversigt over de steder I har aftaler med. F.eks. blev jeg først klar over, at såfremt man klikkede sig ind på subproff via denne hjemmeside, så vil subprof kunne se dette og eventuelt give en rabat.
Desuden kunne det være en fordel på sigt, hvis i får etableret flere samarbejder. F.eks. med Wisedive, som Morfar har omtalt tidligere – og som jeg stadig veeeenter spændt på at høre mere om 🙂EDIT2: På ens egen profil, har man før kunnet se en liste over ens egne aktiviteter og dermed navigere til disse. Den funktion kan jeg ikke se mere? Kan se der står “seneste aktiviteter” men når jeg trykker på det, kommer der intet frem. Funktionen “mere” lidt længere nede giver heller ikke noget resultat.
-
april 8, 2013 kl. 5:18 pm #5721
Jimmy JensenDeltagerHehe 🙂
Lækkert – godt arbejde!
EDIT: Jeg kunne godt ønske mig en oversigt over de steder I har aftaler med. F.eks. blev jeg først klar over, at såfremt man klikkede sig ind på subproff via denne hjemmeside, så vil subprof kunne se dette og eventuelt give en rabat.
Desuden har jeg også læst i flere tråde, at hvis man skriver en lille note ved bestilling hos Elios, så får man gratis fragt?
Så jeg savner stadig disse små “notes” angivet et sted.
Desuden virker PM’s vist ikke optimalt endnu? Man får heller ingen “warning” når man modtager et PM?
Det udelukkende til info, jeg ved godt I har andet arbejde end siden her, så benyt det blot som info.
Cheers
-
april 8, 2013 kl. 5:32 pm #5722
AdministratorKeymasterMen super fedt du/I kommer med indput!
“Medlems fordele” er lige på trapperne, og det bliver lækkert 🙂
PM, det kigger jeg lige på
//Sorander
-
april 8, 2013 kl. 6:18 pm #5723
Jimmy JensenDeltagerMen super fedt du/I kommer med indput!
“Medlems fordele” er lige på trapperne, og det bliver lækkert 🙂
PM, det kigger jeg lige på
//Sorander
Nice!
Det manglede da bare! Alle er vel interesseret i at siden er tip-top B)
-
-
ForfatterIndlæg
Forum er sponseret af
- Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.